واردات

به فرایند خرید کالا یا بار از کشورهای خارج و ورود کالا به داخل مرزهای گمرکی کشور واردات گویند. این نوع حمل و نقل گاها به دلیل اینکه تهیه آن در کشور امکان پذیر نیست یا تهیه و تولید آن بنا به دلایل مختلف مقرون به صرفه نیست انجام می شود.
شرکت حمل و نقل بین المللی رهاورد مفتخر است تا با داشتن نماینده در کلیه کشور های اروپایی و اسیایی قادر به حمل محمولات شما به صورت هوایی دریایی و زمینی  باشد بعلاوه خدمات ذکر شده مفتخریم  که قادر به  ترخیص کالا ،انبار داری ،توزیع حمل کالا و ترانزیت به کشورهای کالای شما نیزمیباشد.ما مشاوره رایگان برای ارزان ترین و امن ترین ترین راه  حمل کالاهای شما را انجام میدهد .در خصوص ارائه بهترین خدمات حمل و نقل ما از متخصصین پیشرفته و با تجربه استفاده میکنیم که با شرکت ها  در سطح بین المللی همکاری می کنند .هدف مشترک این تیم ارائه بهترین قیمت و سرویس است تا با تاجران به صورت پیوسته و قرار دادی همکاری کنیم وانها دیگر نگرانی از بابت حمل کالاهایشان از مبدا تا مقصد نهایی نداشته باشند.
-انواع واردات:
۱-واردات و حمل و نقل بین المللی بار به داخل کشور شامل ۵ نوع است:
۲-واردات قطعی مانند واردات خودرو که داخل کشور مورد مصرف قرار می گیرد.
۳-واردات موقت مانند واردات شکر و تبدیل آن به قند حبه و ارسال مجدد به خارج از کشور و یا واردات کالای نمایشگاهی و عودت مجدد آن.
۴-کالای مرجوعی (برگشتی)؛ کالایی که به هر دلیلی  مثلا نقص کالا مرجوع می گردد.
۵-ترانزیت داخلی  (پاساوان) کالای واردات قطعی که از یک گمرک مرزی به گمرک مقصد ترانزیت داخلی می گردد.
۶-ترانزیت خارجی؛ حمل کالا از کشور خارجی مبدا و عبور از طریق ایران و ارسال به کشور ثالث می باشد.